Lázeňský dům Chudenice s.r.o
Kvapilova 30
339 01 Chudenice
Mobil: +420 777 846 402 (po-čt: 9.00 - 19.00 hod; pá: 9.00 - 17.00 hod)
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jednatelé: Mikuláška Volfová, Jiří Volf, IČ: 28016611
Výpis z OR »
GPS: 49°27’59.59”N, 13°10’26.05”E – ZOOM mapa »
Coby kamenem dohodil od Klatov i od Domažlic, hoví si Chudenice ve zvlněné krajině upozorňující na nedalekou Šumavu. Cest k nám vede hned několik, račte si vybrat tu vám nejmilejší:
Po dálnici D5 jeďte směr Plzeň a poté po rychlostní komunikaci E53 směr Klatovy. Až dojedete ke Švihovu, poslechněte volání nádherného vodního hradu a sjeďte směrem k němu. Za kruhovým objezdem už vás směrová cedule navede na silnici číslo 184 do Chudenic. Chudenicemi směle projeďte až ke Kostelu sv. Jana Křtitele, odkud už Lázeňský dům Chudenice uvidíte. Celá cesta vám z Prahy potrvá kolem 90 minut.
Z Klatov se dejte na severozápad po silnici číslo 185 do Dolan, na náměstí v Dolanech odbočte u Pomníku padlým vlevo na Staňkov. Přes Balkovy a Slatinu dojedete do Chudenic. Celá cesta vám zabere něco málo přes čtvrt hodiny.
Vydejte se po silnici 22 směr Klatovy a ve Kdyni odbočte vlevo na silnici číslo 184, která vás dovede přímo do Chudenic. Náš Lázeňský dům Chudenice neminete, budete ho mít po pravé straně a Kostel sv. Jana Křtitele uvidíte před sebou. Dojedete k nám do půl hodiny.
Autobusová zastávka je přímo na náměstí, odkud to k nám máte pár kroků. Svou cestu autobusem si naplánujte zde.
Prostorný výtvarný ateliér je od počátku června 2014 připravený k užívání.
K dispozici je 10 bukových malířských stojanů, zajistíme levně veškeré výtvarné pomůcky dle potřeby, včetně našepsovaných pláten již napnutých na rámech mnoha velikostí.
Pokud máte zájem o uspořádání výtvarného semináře, neváhejte nás kontaktovat! Příroda kolem Chudenic je ideální i pro krajináře, bohužel stojany máme pouze interiérové.
Nabízíme samostatný pronájem ateliéru (cca 120 m2, podlaha: beton), nebo galerie (cca 65 m2, podlaha: koberec) za 2.500 Kč na den pro Vaše aktivity výtvarné, hudební, cvičební, meditační apod. U pravidelně konaných akcí je možné cenu domluvit individuálně. K dispozici je 30 židlí, takže je prostory možné využít na přednášky, autorská čtení, nebo menší koncerty.
V případě, že jako skupina využijete i naše ubytování, platí pro Vás následující nabídka:
do 10 osob | 780 Kč / osoba / noc (ubyt. + snídaně) + 1.000 Kč / den (ateliér, nebo galerie) |
---|---|
11 - 19 osob | 720 Kč / osoba / noc (ubyt. + snídaně) + 800 Kč / den (ateliér, nebo galerie) |
20 osob | 690 Kč / osoba / noc (ubyt. + snídaně) + 600 Kč / den (ateliér, nebo galerie) |
Pobyt je možný minimálně na 2 noci. Pouze na 1 noc neubytováváme.
Snídaně jsou bufetové (pečivo, chléb, sýry, drůběží šunka, máslo, med, marmelády, něco sladkého, paštiky, 2 druhy čaje, káva, džus a mnohé další).
Kontakt:
Mikuláška Volfová, tel: 777 846 402
Pokud se při pobytu u nás rozhodnete, že vám příliš idylického a téměř venkovského života škodí, můžete si zajet do nedalekých Klatov nebo Domažlic. Obě města vám mají dozajista co nabídnout, a to i v případě, že sem míříte za památkami.
Město založené králem Přemyslem Otakarem II. v roce 1260 bývalo pýchou království. A co tu stojí za vidění dnes?
Byla postavena na konci 16. století, měří 81,6 metrů, má pět pater a 226 schodů na ochoz. Za dobré viditelnosti se před vámi rozprostře Šumava v celé své kráse.
Kontakt:
Temné podzemí plné mumií proslavilo Klatovy i za hranicemi. Katakomby byly vybudovány ve sklepních prostorách jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a Sv. Ignáce v 17.století jako místo posledního odpočinku členů jezuitského řádu a významných osobností města. Bohužel se do dneška zachovala pouhá třicítka mumií z původních více než dvou set.
Slabším náturám doporučujeme raději prohlídku barokního kostela nad katakombami.
Kontakt:
Tak takhle lékárna fungovala od roku 1624 do roku 1966! Dnes patří na seznam UNESCO a pokud ji navštívíte, nabídne se vám expozice vonící apatykou.
Kontakt:
Vyhlášené srpnové Chodské slavnosti, pomyslí si asi každý ve spojitosti s městem Domažlice. Ale je toho mnohem víc, co tu stojí za vidění a ne náhodou jsou Domažlice městskou památkovou rezervací. Stejně jako Klatovy, i toto město založil Přemysl Otakar II.
Úchvatnému obdélníkovému náměstí s loubím vévodí štíhlá bílá válcová věž, nejznámější dominanta města. Tyčí se nad náměstím jako součást kostela Narození Panny Marie. Je vysoká 56m a na svém vrcholku se vychyluje o 60cm.
Kontakt:
Známý etnograf a hudební skladatel zasvětil svůj život Chodsku a je jen logické, že muzeum nazvané po něm, se věnuje právě Chodsku. Muzeum (kdysi chudobinec) je skutečně hodné vaší návštěvy - zvláště model chodské světničky nebo Jindřichova sbírka obrázků malovaných na skle se vám vryjí nezapomenutelně do paměti.
Kontakt:
Středověký hrad založil král Přemysl Otakar II. společně s městem. Dnes z něj zbyla pouze věž, protože starý hrad koncem 16. století vyhořel. Jeho současnou podobu mu vtiskla přestavba z první poloviny 18. století a následná úprava z 30. let 19. století. Sídlí zde Muzeum Chodska.
Kontakt:
Prostorný výtvarný ateliér je od počátku června 2014 připravený k užívání a postupně na tuto stránku doplníme fotografie a více informací. Chystáme speciální výhodné cenové nabídky ubytování a stravování pro výtvarné školy, dále vlastní výtvarné semináře intuitivní a meditační malby atd.
K dispozici je 10 bukových malířských stojanů, zajistíme levně veškeré výtvarné pomůcky dle potřeby, včetně našepsovaných pláten již napnutých na rámech mnoha velikostí.
Pokud máte zájem o uspořádání výtvarného semináře, neváhejte nás kontaktovat! Příroda kolem Chudenic je ideální i pro krajináře, bohužel stojany máme pouze interiérové.
Nabízíme samostatný pronájem ateliéru (cca 120 m2, podlaha: beton), nebo galerie (cca 65 m2, podlaha: koberec) za 2.000 Kč na den pro Vaše aktivity výtvarné, hudební, cvičební, meditační apod. U pravidelně konaných akcí je možné cenu domluvit individuálně. K dispozici je 30 židlí, takže je prostory možné využít na přednášky, autorská čtení, nebo menší koncerty.
V případě, že jako skupina využijete i dalších našich služeb, platí pro Vás následující nabídka:
do 6 osob | 690 Kč / osoba / noc (ubyt. + snídaně) + 1.000 Kč / den (ateliér, nebo galerie) |
---|---|
7 - 10 osob | 650 Kč / osoba / noc (ubyt. + snídaně) + 800 Kč / den (ateliér, nebo galerie) |
11 - 16 osob | 590 Kč / osoba / noc (ubyt. + snídaně) + 500 Kč / den (ateliér, nebo galerie) |
Ubytování je možné minimálně na 2 noci. Ubytování pouze na 1 noc neposkytujeme.
Snídaně jsou bufetové (pečivo, chléb, sýry, drůběží šunka, máslo, med, marmelády, něco sladkého, paštiky, 2 druhy čaje, káva, džus a mnohé další).
Kontakt:
Mikuláška Volfová, tel: 777 846 402
Doufejme, že do tohoto odkazu nebude za čas patřit i dnes chátrající zámek Lázeň v Chudenicích. V tomto případě by nešlo o romantiku, ale o nepochopitelnou hloupost... Pravých a nefalšovaných zřícenin kdysi velkolepých hradů je v okolí Chudenic dost. Pro krásný výlet a potěchu oka vám nabízíme tři skutečně nejbližší.
Ta nejbližší leží pár kilometrů na jih od Chudenic za obcí Liška. Kdysi mocně opevněný hrad, jehož posláním bylo střežit cestu do Klatov a odtud dál až k hranici, byl postaven ve 13. století. Jenže šel často, jak se říká, z ruky do ruky. Tu byl darován a zase zastavován, až se stal sídlem loupeživého šlechtice Břeňka z Ronšperka. Klatovští ovšem hrad dobyli a pobořili a ten už nebyl nikdy opraven.
Dnes sice nad zříceninou vítězí příroda, ale přesto je výlet sem neobyčejně příjemným zážitkem.
I zřícenina gotického hradu Nový Herštejn je z Chudenic co by kamenem dohodil. Najdete ji na jihozápad od obce Němčice. Ve 14. století hrad založil Bušek II. z Velhartic. Ovšem už v 15. století byl hrad dobyt a vypálen, poté obnoven a v 16. století definitivně opuštěn. Zchátral nám do své dnešní velice fotogenické podoby a výlet sem je opravdovým romantickým zážitkem. A prý je tam ukrytý poklad, který dosud nikdo nenašel.
Zříceninu hradu Netřeb najdete na stejnojmenném pahorku jižně od obce Kanice a opět od Chudenic doslova pár kilometrů. Vrch Netřeb je zajímavý i tím, že se tu vyskytuje ohromné množství vzrostlých exemplářů tisu červeného, z nich některé tu stojí bezmála tisíciletí. Hrad zde vystavěli ve 14. století Rýzmberkové, ale hrad často měnil majitele, až byl v 16. století natrvalo opuštěn. Nám se z něj dochovaly pouze zbytky zdí, nicméně malebné a hodné naší návštěvy.
Lázeňský dům Chudenice, Kvapilova 30, 339 01 Chudenice
Telefon: +420 378 609 776, Mobil: +420 777 846 402, E-mail: nikol.volfova@inmail.cz
Provozovatelka: Nikol Volfová, IČ: 688 10 784