Zde najdete vždy aktuální nabídku seminářů,  abychom Vám poskytli i něco navíc... 

 

Tyto semináře se snažíme dělat co nejrozmanitější, ale všechny mají společný cíl - nejen rozvoj sil psychických a fyzických, ale i duševních a duchovních. Většina z vás si zvláště poslední dobou uvědomuje, že je v člověku něco víc, co je třeba rozvíjet. Snad vám k tomu naše semináře podají pomocnou ruku.

 

 

Volná abstraktní malba 

Termín: SO + NE  26.- 27.května 2018     

Cena: 750 Kč / os. / 1 den

         1.400 Kč / os. / 2 dny 

 

Lektor: Niki Volf

I PRO NAPROSTÉ ZAČÁTEČNÍKY !!!

 

V ceně je zahrnuto: 

- našepsované plátno vypnuté na rámu (profesionální kvalita)

- zapůjčení malířského stojanu

- profesionální akrylové barvy, malířská krycí páska, strukturální pasta aj.

 

Přivezte si pouze vlastní štětce na akryl (se syntetickým vlasem): doporučujeme 1x plochý č.10 nebo 12 a 1x plochý č. 18 nebo 20. Vítaný je i vlastní hadr na utírání štětců, který nepouští chlupy a oblečení, které si můžete zamazat. Pokud si přivezete štětců více, či v jiných velikostech, záleží jen na Vás, při výběru postupujte spíše intuitivně. Na akryl jsou určitě vhodnější štětce ploché. "Erární" štetce si bude možné v omezeném množství zapůjčit na místě, ale raději si opravdu dovezte své.

 

Výběr požadovaného plátna (viz výše) je třeba nahlásit předem, aby bylo možno je v dostatečném množství objednat! V dostatečném předstihu je možné domluvit se i na plátně jiného rozměru (v tom případě může dojít ke změně ceny semináře v závislosti na ceně vybraného plátna).

 

Komu je kurz určen? Všem, kteří mají chuť malovat. Zjistíte, že na malování není potřeba žádné speciální vzdělání, jen několik základních informací o barvách a jejich míchání. Půjde o radostnou hru a prožitek. Obraz nelze pokazit už jen z toho prostého důvodu, že ho můžete kdykoliv přemalovat podle svých novějších představ. Naučíte se malovat bez stresu z neúspěchu. Důležitá bude jen chuť tvořit. Nebudeme malovat žádný konkrétní námět, naopak se zaměříme na abstraktní malbu.

 

Začátek semináře je v 10.00 hod a ukončení přibližně kolem 17.00 hod. Konec semináře je opravdu jen orientační, někdo maluje rychleji, jiný pomaleji. Každopádně po dokončení obrazu můžete buď odejít, nebo si v případě velkého uměleckého nadšení můžete zakoupit další plátno za 250 Kč (v omezeném množství budou na místě k dispozici).

 

Po celou dobu semináře budete mít k dispozici čaj a kávu zdarma! Jinak veškeré potřebné jídlo si vezměte s sebou do ateliéru, přestávky budou individuální.

Pokud se chcete zúčastnit obou dnů malby (což je každopádně nutné v případě, že chcete pracovat se strukturální pastou, která potřebuje delší dobu schnout), nabízíme možnost ubytování bez snídaně za zvýhodněnou cenu 500 Kč za 1 osobu na pokoji a 800 Kč za 2 osoby na pokoji (tedy 400 Kč za osobu). Zájem o ubytování nahlaste předem. Děkujeme.

 

Víkend s jógou

Termín: bude upřesněno

Cena: 2.720 Kč

Lektor: Iveta Řeřichová

 

V ceně je zahrnuto:

2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

2x snídaně

2x ranní rozcvička 30 minut

2x jóga 180 minut

1x aromamasáž zad a šíje 30 minut

1x přístrojová lymfodrenáž dolních končetin 30 minut

15% DPH

 

Čeká Vás nádherný první skutečně jarní víkend, během kterého načerpáte tolik potřebnou energii po dlouhé zimě. Po krátké ranní jógové rozcvičce a snídani se můžete oba dny těšit na 180 minut jógy pod vedením úžasné Ivetky Řeřichové, která samozřejmě náročnost empaticky uzpůsobí všem účastníkům víkendu. Jóga bude prokládána meditací a relaxací. Těšte se na uvolňující vůni vonných tyčinek a přírodních olejů. Doporučujeme pohodlné oblečení a teplé ponožky na nožky (v tělocvičně je koberec a karimatky budou k dispozici).

Večer (případně i v odpoledních hodinách) si užijete hýčkání v podobě aromamasáže a lymfodrenáže - další procedury bude možné v případě zájmu doobjednat ještě na místě. Těšíme se na Vás!

 

 

Nordic walking víkend

Termín: 8.- 10.června 2018

Cena: 2.560 Kč 

Lektor: Mgr. Rita Firýtová

 

V ceně je zahrnuto:  

2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

2x snídaně

2x nordic walking (vždy odpoledne)

2x rehabilitační cvičení 120 minut

1x aromamasáž zad a šíje 30 minut

1x přístrojová lymfodrenáž dolních končetin 30 minut

15% DPH

 

Mgr. Rita Firýtová je registrovaný fyzioterapeut s dlouholetými zkušenostmi s regeneračními pohybovými aktivitami zaměřenými na problémy pohybového aparátu a školu zdravé chůze. Rehabilitační cvičení pod jejím vedením je určeno ke zlepšení vnímání vlastního těla, na pohybové stereotypy směřující k aktivitám všedního denního života.

 

Předpokládaný harmonogram:

Pátek:

do 17.30 hod příjezd a ubytování

večerní lázeňské procedury

Sobota:

8.30 hod snídaně

9.30 - 11.30 hod rehabilitační cvičení

12.00 hod odchod na nordic walking (cestou možnost oběda)

večerní lázeňské procedury

Neděle:

8.30 hod snídaně

9.30 - 11.30 hod rehabilitační cvičení

12.00 hod odchod na nordic walking (cestou možnost oběda)

 

 

Meditační víkend

Termín: bude upřesněno

Cena:  2.480 Kč

Lektor: Nikol Volfová

Počet účastníků: 6 - 8

 

V ceně je zahrnuto:  2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

                             2x vegetariánská snídaně formou švédského stolu

                             1x veganský balíček na cestu místo oběda

                             kurzovné

                             15% DPH

 

Seminář je určen pro ty, kteří už pravidelně (nebo alespoň občas) meditují a chtějí si své vjemy prohloubit intenzivnější praxí. Ve skupině stejně zaměřených lidí je snazší cokoliv vnímat a prožívat, protože se všichni vzájemně "energeticky podržíme". Pomohou nám i velice silné energie období slunovratu, který se na území Evropy tisíce let před příchodem křesťanství oslavoval. Pracovat budeme s jednotlivými energetickými centry, zaměříme se nejprve na jejich vyčištění a následně na jejich aktivaci a posílení. Víkend bude skutečně v maximální míře zaměřený na praxi a individuální prožitky a jen v nutné míře na teorii. Hodně času prožijeme v tichu a meditaci, ať už pasivně vsedě a vleže, nebo aktivně v rytmicky se opakujícím pohybu, který může vést až k mírnému transu, který je samozřejmě žádoucí a je rovněž stavem rozšířeného vnímání. Také začneme pracovat se zvukem a uvědomováním si jeho vibrací a léčebného potenciálu. Všechny meditace (kromě případných meditací v kruhu) budou individuální, tedy nikoliv řízené hlasem. Půjde skutečně o to, naučit se meditovat zcela samostatně. Pouze za velmi nepříznivého počasí si pustíme řízené meditace v tělocvičně. Mírná nepřízeň počasí není nepřízeň, ale naopak šance pracovat s energiemi vody, vánku, teploty apod.

 

Nezapomeňte na vhodné a pohodlné oblečení do přírody, kvalitní (ideálně barefootovou) obuv, menší batoh, skladnou nepromokavou podložku (např. alumatku) a láhev na vodu, do tělocvičny pak malý polštářek a deku. 

 

Nástup na tento seminář je v pátek v rozmezí 14.00 - 17.30 hod a ukončení v neděli kolem 13 hod.

 

Upozornění: Veškerá strava během tohoto semináře bude vegetariánská! Rovněž vyřadíme veškerý alkohol a v ideálním případě (nenacházíte-li se ve stavu závislosti) i kávu a klasický černý a zelený čaj. Nejde o žádný zbytečný asketismus, ale budou se nám tak lépe vnímat veškeré energetické toky a tělo se od většiny negativních energií snáze vyčistí.

 

Předpokládaný harmonogram:

Pátek:

19.00 - 21.00 hod       tělocvična: úvod k seminináři + meditace

Sobota:

8.30 hod                    snídaně

10.00 - 11.00 hod       tělocvična: meditace + protažení těla

11.30 - 17.30 hod       výlet k megalitickým kamenům, meditace v krajině, práce s energiemi (trasa pouhých 12-13km, možnost dojet na místo autem, podle dohody)

večer volno, odpočinek a možnost individuálních meditací v tělocvičně

Neděle:

8.30 hod                    snídaně

10.00 - 11.00 hod       tělocvična: meditace + protažení těla

11.30 - 13.00 hod       výlet k mohylce, energetická práce se stromy, dočištění energetických center pomocí zvuku bubnu, meditace  (trasa 3km)

Všechny časy a programy jsou pouze orientační, mohou se měnit podle délky meditací a počasí. 

 

   

Víkend s Aničkou

Termín:  bude upřesněno

Cena:    2.770 Kč

Lektor:  Anička Juríková 

Počet účastníků: 6 - 10

 

V ceně je zahrnuto:  2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

                             2x snídaně

                             6 hodin relaxačního cvičení s prvky jógy

                             1x aromamasáž zad a šíje (30 minut)

                             1x vířivka (15 minut) nebo 1x přístrojová lymfodrenáž dolních končetin (30 minut)

                             15% DPH

 

Čeká Vás úžasné relaxační cvičení s Aničkou Juríkovou, které se opírá hlavně o tisíciletími prověřenou jógu, šetří klouby a jemně a účinně protahuje celé tělo. Vše probíhá v klidném tempu a vřele tento víkend doporučujeme především starším ženám. Místo obuvi si vezměte na cvičení teplé ponožky (v tělocvičně je koberec), malý polštářek pod hlavu a případně deku na přikrytí během hlubokých relaxací.

Cvičení poběží vždy 3 hodiny dopoledne, odpoledne můžete vyrazit na procházku po okolní krásné přírodě a relaxovat obklopeni zelení.

Příjemné prožitky doplní večerní procedury a vůně přírodních éterických olejů linoucí se celým lázeňským domem. Během tohoto pobytu je možné si ještě další procedury dle naší nabídky doobjednat.

 

Nástup na pobyt je v pátek v rozmezí 14.00 - 17.30 hod a odjezd v neděli po cvičení podle potřeb účastníků.

 

 

Tai-chi víkend (8 forem yang)

Termín: zatím neplánujeme, pro dostatečně velkou skupinu je možno po dohodě termínu uskutečnit

Cena: 1.830 Kč

Lektor: Nikol Volfová

Počet účastníků: 8 - 10

 

V ceně je zahrnuto: 1x ubytování v lázeňském domě Chudenice

                            1x snídaně

                            minimálně 9 hodin výuky tai-chi 

                            15% DPH

 

Krásy podzimu si letos ještě více vychutnáme se cvičením tai-či. Během dvou dnů se pohodlně stihneme naučit nejkratší možnou tai-chi sestavu "8 forem yang", která je bezesporu výhodná tím, že není náročná na prostor a může ji pak každý běžně praktikovat i v menším bytě. Sestavu se budeme učit postupně, krok za krokem, víkend je určený úplným začátečníkům, kteří si chtějí tai-chi "osahat". Další výhodou této krátké sestavy je i fakt, že všechny prvky v ní obsažené jsou součástí i nejběžnější sestavy "24 forem yang", takže pokud Vás tai-či "chytne", budete mít už jistý náskok při nácviku této delší sestavy. 

V úvodu semináře si krátce řekneme něco málo z historie tai-chi a seznámíme se s jeho blahodárnými účinky na zdraví fyzické i psychické. A pak už bude jen praxe a praxe a praxe... podladěná vůní éterických olejů, svitem solných lamp a jemnou hudbou.

 

Předpokládaný harmonogram:

Sobota

9.00 - 10.00 hod  příjezd a ubytování

10.30 - 12.30 hod  tai-chi

12.30 - 14.00 hod přestávka na individuální oběd

14.00 - 18.00 hod tai-chi

Neděle

8.30 hod  snídaně

9.30 - 12.30 hod  tai-chi 

 

 

Pokud vás nabídka zaujala, napište si o přihlášku na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolejte na tel. 777 846 402.

Lázeňský dům Chudenice, Kvapilova 30, 339 01  Chudenice
Telefon: +420 378 609 776, Mobil: +420 777 846 402, E-mail: nikol.volfova@inmail.cz
Provozovatelka: Nikol Volfová, IČ: 688 10 784

PROXIN Interactive © 2007