Zde najdete vždy aktuální nabídku seminářů,  abychom Vám poskytli i něco navíc... 

 

Tyto semináře se snažíme dělat co nejrozmanitější, ale všechny mají společný cíl - nejen rozvoj sil psychických a fyzických, ale i duševních a duchovních. Většina z vás si zvláště poslední dobou uvědomuje, že je v člověku něco víc, co je třeba rozvíjet. Snad vám k tomu naše semináře podají pomocnou ruku.

 

 

Volná abstraktní malba 

Termín:  neděle 23.června 2019

Cena: 800 Kč 

Lektor: Niki Volf

I PRO NAPROSTÉ ZAČÁTEČNÍKY !!!

 

V ceně je zahrnuto: 

- našepsované plátno vypnuté na rámu (profesionální kvalita)

- zapůjčení malířského stojanu

- profesionální akrylové barvy, malířská krycí páska aj.

 

Přivezte si pouze vlastní štětce na akryl (se syntetickým vlasem): doporučujeme 1x plochý č.10 nebo 12 a 1x plochý č. 18 nebo 20. Vítaný je i vlastní hadr na utírání štětců, který nepouští chlupy a oblečení, které si můžete zamazat. Pokud si přivezete štětců více, či v jiných velikostech, záleží jen na Vás, při výběru postupujte spíše intuitivně. Na akryl jsou určitě vhodnější štětce ploché. "Erární" štetce si bude možné v omezeném množství zapůjčit na místě, ale raději si opravdu dovezte své.

 

Komu je kurz určen? Všem, kteří mají chuť malovat. Zjistíte, že na malování není potřeba žádné speciální vzdělání, jen několik základních informací o barvách a jejich míchání. Půjde o radostnou hru a prožitek. Obraz nelze pokazit už jen z toho prostého důvodu, že ho můžete kdykoliv přemalovat podle svých novějších představ. Naučíte se malovat bez stresu z neúspěchu. Důležitá bude jen chuť tvořit. Nebudeme malovat žádný konkrétní námět, naopak se zaměříme na abstraktní malbu.

 

Začátek semináře je v 10.00 hod (odemčeno bude od 9.30 hod) a ukončení přibližně kolem 17.00 hod. Konec semináře je opravdu jen orientační, někdo maluje rychleji, jiný pomaleji. Každopádně po dokončení obrazu můžete buď odejít, nebo si v případě velkého uměleckého nadšení můžete zakoupit další plátno za 250 Kč (v omezeném množství budou na místě k dispozici).

Do ateliéru se vchází malou brankou na parkovišti vedle hlavní budovy lázeňského domu Chudenice, projdete restaurací "Lupus efferus".

 

Po celou dobu semináře budete mít k dispozici čaj a kávu zdarma! Jinak veškeré potřebné jídlo si vezměte s sebou do ateliéru, přestávky budou individuální.

 

 

Víkend s jógou

Termín: 7.- 9.června 2019

Cena: 2.440 Kč (se dvěma lázeňskými procedurami)

         1.990 Kč (bez lázeňských procedur)

Lektor: Iveta Řeřichová

 

V ceně je zahrnuto:

2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

2x snídaně

2x jóga 150 minut

1x aromamasáž zad a šíje 30 minut

1x přístrojová lymfodrenáž dolních končetin 30 minut

15% DPH

 

Čeká Vás nádherný víkend, během kterého načerpáte tolik potřebnou energii. Po snídani se můžete oba dny těšit na 150 minut jógy pod vedením úžasné Ivetky Řeřichové, která samozřejmě náročnost empaticky uzpůsobí všem účastníkům víkendu. Jóga bude prokládána meditací a relaxací. Těšte se na uvolňující vůni vonných tyčinek a přírodních olejů. Doporučujeme pohodlné oblečení a ponožky na nožky (v tělocvičně je koberec a karimatky budou k dispozici).

Večer (případně i v odpoledních hodinách) si užijete hýčkání v podobě aromamasáže a lymfodrenáže - další procedury bude možné v případě zájmu doobjednat ještě na místě. Těšíme se na Vás!

 

 

Rehabilitační víkend s možností nordic walking

Termín: bude upřesněno

Cena: 2.440 Kč 

Lektor: Mgr. Rita Firýtová

 

V ceně je zahrnuto:  

2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

2x snídaně

2x nordic walking (vždy odpoledne, nepovinné)

2x rehabilitační cvičení 120 minut

1x aromamasáž zad a šíje 30 minut

1x přístrojová lymfodrenáž dolních končetin 30 minut

15% DPH

 

Mgr. Rita Firýtová je registrovaný fyzioterapeut s dlouholetými zkušenostmi s regeneračními pohybovými aktivitami zaměřenými na problémy pohybového aparátu a školu zdravé chůze. Rehabilitační cvičení pod jejím vedením je určeno ke zlepšení vnímání vlastního těla, na pohybové stereotypy směřující k aktivitám všedního denního života.

 

Předpokládaný harmonogram:

Pátek:

do 17.30 hod příjezd a ubytování

večerní lázeňské procedury

Sobota:

8.30 hod snídaně

9.30 - 11.30 hod rehabilitační cvičení

12.00 hod odchod na nordic walking (cestou možnost oběda)

večerní lázeňské procedury

Neděle:

8.30 hod snídaně

9.30 - 11.30 hod rehabilitační cvičení

12.00 hod odchod na nordic walking (cestou možnost oběda)

 

 

Meditační víkend

Termín: bude upřesněno

Cena:  2.480 Kč

Lektor: Nikol Volfová

Počet účastníků: 6 - 8

 

V ceně je zahrnuto:  2x ubytování v lázeňském domě Chudenice

                             2x vegetariánská snídaně formou švédského stolu

                             1x veganský balíček na cestu místo oběda

                             kurzovné

                             15% DPH

 

Seminář je určen pro ty, kteří už pravidelně (nebo alespoň občas) meditují a chtějí si své vjemy prohloubit intenzivnější praxí. Ve skupině stejně zaměřených lidí je snazší cokoliv vnímat a prožívat, protože se všichni vzájemně "energeticky podržíme". Pomohou nám i velice silné energie období slunovratu, který se na území Evropy tisíce let před příchodem křesťanství oslavoval. Pracovat budeme s jednotlivými energetickými centry, zaměříme se nejprve na jejich vyčištění a následně na jejich aktivaci a posílení. Víkend bude skutečně v maximální míře zaměřený na praxi a individuální prožitky a jen v nutné míře na teorii. Hodně času prožijeme v tichu a meditaci, ať už pasivně vsedě a vleže, nebo aktivně v rytmicky se opakujícím pohybu, který může vést až k mírnému transu, který je samozřejmě žádoucí a je rovněž stavem rozšířeného vnímání. Také začneme pracovat se zvukem a uvědomováním si jeho vibrací a léčebného potenciálu. Všechny meditace (kromě případných meditací v kruhu) budou individuální, tedy nikoliv řízené hlasem. Půjde skutečně o to, naučit se meditovat zcela samostatně. Pouze za velmi nepříznivého počasí si pustíme řízené meditace v tělocvičně. Mírná nepřízeň počasí není nepřízeň, ale naopak šance pracovat s energiemi vody, vánku, teploty apod.

 

Nezapomeňte na vhodné a pohodlné oblečení do přírody, kvalitní (ideálně barefootovou) obuv, menší batoh, skladnou nepromokavou podložku (např. alumatku) a láhev na vodu, do tělocvičny pak malý polštářek a deku. 

 

Nástup na tento seminář je v pátek v rozmezí 14.00 - 17.30 hod a ukončení v neděli kolem 13 hod.

 

Upozornění: Veškerá strava během tohoto semináře bude vegetariánská! Rovněž vyřadíme veškerý alkohol a v ideálním případě (nenacházíte-li se ve stavu závislosti) i kávu a klasický černý a zelený čaj. Nejde o žádný zbytečný asketismus, ale budou se nám tak lépe vnímat veškeré energetické toky a tělo se od většiny negativních energií snáze vyčistí.

 

Předpokládaný harmonogram:

Pátek:

19.00 - 21.00 hod       tělocvična: úvod k seminináři + meditace

Sobota:

8.30 hod                    snídaně

10.00 - 11.00 hod       tělocvična: meditace + protažení těla

11.30 - 17.30 hod       výlet k megalitickým kamenům, meditace v krajině, práce s energiemi (trasa pouhých 12-13km, možnost dojet na místo autem, podle dohody)

večer volno, odpočinek a možnost individuálních meditací v tělocvičně

Neděle:

8.30 hod                    snídaně

10.00 - 11.00 hod       tělocvična: meditace + protažení těla

11.30 - 13.00 hod       výlet k mohylce, energetická práce se stromy, dočištění energetických center pomocí zvuku bubnu, meditace  (trasa 3km)

Všechny časy a programy jsou pouze orientační, mohou se měnit podle délky meditací a počasí.

 

 

Tai-chi víkend (8 forem yang)

Termín: zatím neplánujeme, pro dostatečně velkou skupinu je možno po dohodě termínu uskutečnit

Cena: 1.830 Kč

Lektor: Nikol Volfová

Počet účastníků: 8 - 10

 

V ceně je zahrnuto: 1x ubytování v lázeňském domě Chudenice

                            1x snídaně

                            minimálně 9 hodin výuky tai-chi 

                            15% DPH

 

Krásy podzimu si letos ještě více vychutnáme se cvičením tai-či. Během dvou dnů se pohodlně stihneme naučit nejkratší možnou tai-chi sestavu "8 forem yang", která je bezesporu výhodná tím, že není náročná na prostor a může ji pak každý běžně praktikovat i v menším bytě. Sestavu se budeme učit postupně, krok za krokem, víkend je určený úplným začátečníkům, kteří si chtějí tai-chi "osahat". Další výhodou této krátké sestavy je i fakt, že všechny prvky v ní obsažené jsou součástí i nejběžnější sestavy "24 forem yang", takže pokud Vás tai-či "chytne", budete mít už jistý náskok při nácviku této delší sestavy. 

V úvodu semináře si krátce řekneme něco málo z historie tai-chi a seznámíme se s jeho blahodárnými účinky na zdraví fyzické i psychické. A pak už bude jen praxe a praxe a praxe... podladěná vůní éterických olejů, svitem solných lamp a jemnou hudbou.

 

Předpokládaný harmonogram:

Sobota

9.00 - 10.00 hod  příjezd a ubytování

10.30 - 12.30 hod  tai-chi

12.30 - 14.00 hod přestávka na individuální oběd

14.00 - 18.00 hod tai-chi

Neděle

8.30 hod  snídaně

9.30 - 12.30 hod  tai-chi 

 

 

Pokud vás nabídka zaujala, napište si o přihlášku na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolejte na tel. 777 846 402.

Lázeňský dům Chudenice, Kvapilova 30, 339 01  Chudenice
Telefon: +420 378 609 776, Mobil: +420 777 846 402, E-mail: nikol.volfova@inmail.cz
Provozovatelka: Nikol Volfová, IČ: 688 10 784

PROXIN Interactive © 2007